30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаДали Орце Камчев стана медицински феномен?!

Дали Орце Камчев стана медицински феномен?!

Македонскиот бизнисмен Орце Камчев, обвинет во случајот „Плацови на Водно“, по вторпат во еден месец е позитивен на Ковид-19. Ова беше и причината да се одложи денешното рочиште на кое беше предвидено да се сослушаат повеќе сведоци.

Последното рочиште кога обвинетиот Камчев тврдеше дека има позитивен тест беше на 28 јануари 2022 година. Според одбраната на Камчев, тој ден пред тогашното рочиште направил брз антигенски тест за ковид-19 во „Систина“ и бил детектиран вирусот, но сè уште чекаше решение за самоизолација, па се појави во судница и седна сам на спротивната страна од другите присутни. Како што рекоа неговите адвокати, тој појавил симптоми по контакт со заболено лице.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...