10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаГостиварци со возило удриле во човек, а потоа излегле и го натепале

Гостиварци со возило удриле во човек, а потоа излегле и го натепале

Приведени се две лица од Гостивар кои во близина на бензинска пумпа удриле во човек со кој и претходно имале недоразбирање, а потоа физички го нападнале.

„На 04.03.2022 во 15.30 часот во Гостивар од полициски службеници од Полициска станица Гостивар се лишени од слобода А.П.(51) и Х.П.(48) двајцата од Гостивар затоа што околу 12,40 часот во Гостивар во близина на бензинска пумпа додека А.П. управувал патничко моторно возило „мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, во кое бил и Х.П., го удриле со возилото С.А.(56) од с.Дебреше со кого и претходно имале недоразбирање а потоа излегле од возилото и физички го нападнале“, соопшти МВР.

По настанот, возачот бил пренесен во Комплексот клиники „Мјака Тереза“ за укажување лекарска помош.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...