Аца Лукас задоцни на свадбата од неговиот син Лазар.

Фолкерот Аца Лукас задоцни на црковната венчавка на синот Лазар Вуксановиќ и неговата избраничка Ана.
Имено, тој пристигнал пред црквата на Карабурма придружуван од трубачи, украсени со банкноти, додека младенците и гостите влегувале во црквата.

Иако бил по снаата, Лукас задоцнил неколку минути на церемонијата. Набрзина влегол во црквата и почнала венчавката.

Со нетрпение го чекав тој ден и многу сум среќен за нив бидејќи навистина многу се сакаат – изјавил Лукас за Курир.

На списокот на гости наводно се Драгана Мирковиќ, Светлана Цеца Ражнатовиќ, Саша Матиќ, Ацо Пејовиќ и многу други.


Инаку, тие преку „Вибер“ им испратиле покани за свадба на гостите, каде што пишува дека венчавката е закажана за 5 март. Но, подоцна ги известиле гостите дека се одложува за 6 март, бидејќи претходниот ден беше финалето на изборот за српски претставник на Евровизија, каде учествуваше и Аца Лукас.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here