9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаЦената на нафтата на светските берзи се намали за околу 14%

Цената на нафтата на светските берзи се намали за околу 14%

Вчера нафтата од типот Брент кој се користи во Македонија изнесуваше околу 130 долари, вечерва цената се урна на 110 долари, што е значителен пад.

Цената и натаму паѓа, но флуктациите се големи.

Утрово овој тип на нафта се тргуваше за околу 120 долари по барел.

Силен пад на нафтата е забележан и од типот Wti.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...