Снаа истепала свекрва во Демиркаписко

Вчера во СВР Велес, 71-годишна жена од демиркаписко село, пријавила дека, по кратка вербална расправија, била физички нападната од нејзината снаа. Се работи на расчистување на случајот.

„ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против кавадарчани на возраст од 31 и 26 години, поради постоење основи на сомнение за сторени девет кривични дела „тешки кражби“. Пријавените во периодот од 27 февруари до први март, користејќи погоден алат, отварале каси на кафемати, самоуслужни автоперални и одземале пари во различни апоени“, наведено е во полицискиот билтен.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here