6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаСветВо Кина се урна авион со 133 патници.

Во Кина се урна авион со 133 патници.

Патничкиот авион „Боинг 737“ на компанијата „China Eastern Airlines“ паднал денеска на југот на Кина, пренесе РИА Новости, повикувајќи се на кинеската национална телевизија.

На веб-страницата на кинеската меѓународна телевизија „CGTN“ се наведува дека дошло до инцидент со авион со 133 патници.

Се додава дека не се знае за каков инцидент се работи и дека во тек е спасувачка операција.

Танјунг

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...