9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаРоналдо самоуверен: "Со Македонија ќе имаме лесна победа"

Роналдо самоуверен: “Со Македонија ќе имаме лесна победа”

Кристијано Роналдо е самоуверен пред дуелот со Македонија во баражот за мундијалот во Катар, вели дека Португалија ќе победи и ќе обезбеди билет за Светското првенство.

Португалија утре на „Драгао“ ја пречекува Македонија во баражот за мундијалот во Катар, домаќините се големи фаворити, но никој не треба да ги потценува избраниците на Боби Милевски, кои во Палермо го фрлија на колена актуелниот европски шампион.

Кристијано Роналдо сепак делува прилично самоуверено, вели дека Македонија нема да приредни ново изненадување и Португалија ќе обезбеди билет за Светското првенство.

„Утре не чека финале и ние сме подготвени. Дали сме фаворити? Не го разбирам ова, но јас секогаш се сметам себеси за фаворит, без разлика дали играме дома или во гости. Знаеме дека со победа одиме на Светско првенство, со пораз сме елиминирани. Имаме одговорност да бидеме позитивни и да победиме“ – вели ЦР7.

„Македонија е изненадување, приреди изненадување на неколку натпревари, но верувам дека утре нема да не изненандат, Португалија ќе биде подобар противник и ќе одиме на мундијалот во Катар“.

„Нема Светско првенство без Роналдо? Нема светско првенство без Португалија, тука нема индивидуалци, тоа е група, сите сме тука за иста цел“.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...