9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаСудот пресече: Никола Груевски го снимал Камчев незаконски, овие снимки не се...

Судот пресече: Никола Груевски го снимал Камчев незаконски, овие снимки не се валидни !!!

Адвокатите на обвинетите Никола Груевски и Орце Камчев во предметот „Плацеви на Водно“ со различни барања. Судот пресече аудиоразговорите помеѓу нив двајца да не бидат докази во постапката. Тврдењето на одбраната на Камчев дека бил незаконски сниман во приватен разговор со Груевски судот го прифати и овие разгвори нема да бидат дел од судската постапка. Бомбите на диск ги испорача адвокатот на Никола Груевски и се обиде да ги понуди како докази.

„РАЗГОВОРОТ Е СНИМАН СО ПРИВАТЕН МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН, ТОА Е ЗАКОНСКИ. СЕКОЈ МОЖЕ ДА СНИМА РАЗГОВОР НА СВОЈОТ ТЕЛЕФОН БЕЗ ДА ИМА ПОТРЕБА ДА ОБЕЗБЕДИ ДОЗВОЛА“, РЕЧЕ ПЕТАР ТИМОВСКИ, АДВОКАТ НА НИКОЛА ГРУЕВСКИ.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...