26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаТаткото на Боки 13: Син ми многу имаше доверба во Зоран Заев...

Таткото на Боки 13: Син ми многу имаше доверба во Зоран Заев !!!

Одмазнички до коска се казните во случајот „Меѓународен сојуз“, вели таткото на Бојан Јовановски, Миле Јовановски за ТВ Алфа.

Тој вели дека нема основа за високите казни. Според него, станува збор за монтиран случај, како и дека се води „хајка против Бојан од дон Заев“.

Заробени институции се обвинителството на Русковска и судот на Џолев – вели Јовановски, кој најави тужба во Стразбур.
На прашањето кому му пречи тоа што го зборува Боки, Јовановски одговори:

Најмногу на Заев. Јас не знам сѐ што се случувало, но тој не би излегол со лажно нешто. Цел товар е на Бојан. Тој имаше многу доверба во Заев. Сѐ му кажуваше. Тој дури имаше дозвола од него за македонски „Инсајдер“ што требаше да се дава на 1ТВ, а јас мислам дека сѐ почна од македонски „Инсајдер“, вели таткото на Бојан.

Тој додава и дека врз Бојан биле вршени тортури додека бил во затвор.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...