9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаЖител од Радолишта -струшко во неговиот дом тепал Албански државјанин !!!

Жител од Радолишта -струшко во неговиот дом тепал Албански државјанин !!!

Жител на Албанија лишен од слобода и тепан во куќа во Радолишта.

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „против правно лишување од слобода“, ОВР Струга поднесе кривична пријава против Б.Д.(43) од струшкото село Радолишта. Тој, на 22.03.2022 година, на локален пат во селото, го пресретнал албанскиот државјанин К.Е.(35) и го повикал во неговото возило, по што го однел во неговиот дом и физички го нападнал, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...