9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаТаравари на Ифтар со децата со посебни потреби.

Таравари на Ифтар со децата со посебни потреби.

Задоволство е да се биде во заеднички ифтар со децата со посебни потреби, нивните родители и старателите кои се грижат за овие деца.
Им благодариме на старателите и раководителите на здруженијата за нивната континуирана посветеност и грижа.
Успехот на нашето општество се мери и според тоа колку добро се интегрирани сите лица со посебни потреби.
Во овој поглед, како град, се разликуваме.
Напиша Таравари на социјалните мрежи..

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...