15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаДимче Мешковски починал во Америка, се уште нема информација каде ќе биде...

Димче Мешковски починал во Америка, се уште нема информација каде ќе биде погребан

Популарниот актер Димче Мешковски – Мешко, починал во Америка, каде живееше последните години, дознава ,,Фокус”.
Од Драмски театар Скопје информираа дека комеморацијата ќе се одржи во салонот на Драмски на 28-ми март во 12 часот.

Околу тоа каде ќе биде погребан легендарниот актер, се уште нема официјални информации…

Како потсетување, Мешковски почина на 77-годишна возраст. Изминативе години се бореше со низа на здравствени проблеми.

Во Лос Анџелес замина заедно со сопругата, како што изјави пред неколку години, да и помага на ќерката околу одгледувањето на внуката, но и поради тоа што здравството во Америка било бесплатно за лицата над 65 години.
Фокус

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...