13.9 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаСветФатено е кучето кое ги нападна лекарите во приштинската болница

Фатено е кучето кое ги нападна лекарите во приштинската болница

Градоначалникот на Приштина, Запарим Рама, соопшти дека е фатено кучето што во четвртокот нападна тројца лекари во УЧКК.

Рама на прес-конференција соопшти дека кучето не било третирано со потребните процедури.

„Жал ми е за неодамнешниот случај со лекарите во приштинската болница. Кучето беше фатено и видовме дека не е лекувано. Односно од некаде дојде- Правиме се за да го решиме проблемот со кучињата скитници“, рече Рама.

Градоначалникот на Приштина најави дека следната недела ќе свикаат конференција на локално ниво, бидејќи овој проблем не може да го реши само една општина.
tv21

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...