11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаЗабаваОхридско Езеро со високи бранови ги дочека бројните гости за почетокот на...

Охридско Езеро со високи бранови ги дочека бројните гости за почетокот на Велигденските празници.

Охридско Езеро со високи бранови ги дочека бројните гости за почетокот на Велигденските празници. Тоа не беше пречка за многумина да најдат забава со разбрануваната вода.


За повеќе фотографии и линк до оргиналната содржина ТУКА
Фото: Тоше Огнјанов
Извор: Гласот на Америка

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...

Давкова: Денес во Валандово се сретнав со мојот драг колега, Ѓорге Иванов.

Во пријатната атмосфера, денес, во неговиот роден град Валандово, се сретнав со мојот драг колега, Ѓорге Иванов. Имавме можност да поразговаравме за многу...