Илон Маск откачи: „Следно ја купувам Кока-Кола да го вратам кокаинот во неа“.

Откако Илон Маск го купи Твитер, мислењата на луѓето се поделени како сега ќе изгледа таа платформа, како и што ќе се случува со слободата на говор.
Додека едни се плашат од негативните последици, други се воодушевени од фактот дека милијардерот, кој е инаку многу активен на споменатата мрежа, сега е и нејзин нов сопственик.

Многу интересни објави на таа тема кружат овие денови на Твитер, а токму една му се допадна и на самиот Маск, кој очигледно добро се забавува читајќи што сè би можел да направи за човештвото.

„Следно ја купувам Кока-Кола да го вратам кокаинот во неа“, напишал Маск на Твитер, а објавата веќе има 2 милиони лајкови.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here