30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаЗабаваНуркачите извадија цела продавница од Охридското Езеро- Велосипед, гуми, стол, три кајчиња...

Нуркачите извадија цела продавница од Охридското Езеро- Велосипед, гуми, стол, три кајчиња и.т.н.

Во меѓународната еколошка акција за чистење на езерото,македонските и странските нуркачисе искилавија од вадење на столици, маси, делови од удобни лежалки кои послани на дното на Охридското езеро, беа доволни да се направи подводен ресторан.

Нуркачите кои го познаваат Охридско како дланката на својата рака, чистејќи го езерото од цврст отпад кои нашите несовесни сограѓани го фрлаат, од вода извадија и делови од покуќнина, апарати за домаќинство, се што е потребно за опремување на простории за дневен престој или бања.


Се извадија 3 потонати кајчиња, велосипед и гуми, а нуркачите го собраа и инвентарот кој од кафетериите вдолж крајбрежјето завршил во вода.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...