Километарска колона веќе еден час стои во место-Тешка сообраќајка на патот Охрид-Кичево !!!!!

Сообраќајка го блокираше патот од Охрид односно Дебрца до Кичево. Километарска колона веќе еден час стои во место, односно споро се движи. Бројни викендаши не можат да стигнат до Скопје и попатните градови.

ОХРИДКилометарска колона: Тешка сообраќајка на патот Охрид-Кичево, едно возило излетаноAvatar
ОдСкопје1.мкОбјавено на 02/05/2022

Сообраќајка го блокираше патот од Охрид односно Дебрца до Кичево. Километарска колона веќе еден час стои во место, односно споро се движи. Бројни викендаши не можат да стигнат до Скопје и попатните градови.

Сообраќајката се случила на местото викано Пресека.

Според првичните информации, сударот е меѓу две возила. Нема информации од МВР за тоа дали има повредени.

Инаку, за време на продолжениот викенд, Охрид беше полн-Јавува Скопје1

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here