10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаМакедонијаЧетворица малолетници од Охрид се обиделе да силуваат девојче од Скопје !!!!

Четворица малолетници од Охрид се обиделе да силуваат девојче од Скопје !!!!

Четворица малолетници од Охрид се осомничени дека се обиделе да силуваат нивна врсничка од Скопје, соопшти МВР.
СВР Охрид поднесе кривична пријава против четири малолетни лица од Охрид поради тоа што на 11.04.2022 во Охрид, со закана се обиделе да извршат обљуба врз малолетничка од Скопје“, се вели во полицискиот билтен.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...