Марсело добил отказ од Лион бидеќи ПРДНАЛ во сооблекувалната.

Бразилскиот интернационалец Марсело повеќе не е член на францускиот прволигаш Олимпик Лион и тоа поради банална работа. Имено, Бразилецот во соблекувалната често знаел да испушти гасови и да фаќа сеир на тоа.

На спортскиот директор на клубот, Жунињо Пернамбукано тоа воопшто не му се допаднало, па се одлучил за драстични одлуки. Тој му соопштил на Марсело дека веќе не е фудбалер на клубот и дека слободно може да си бара нова работа.
Јавува:Екипа.Мк

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here