Се запали локомотива кај Неготино, ја гасат со кофи (ВИДЕО)

МВР информираше дека избил пожар во локомотива од патнички воз кој сообраќал на релација Скопје-Гевгелија.

-Пред два околу 18:42 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на железничка станица Кукуричани настанал пожар во локомотивата. Екипа на Територијалната противпожарна единица Неготино го изгаснала пожарот, а повредени лица нема. Увид на местото ивршила екипа од ОВР Неготино, стои во полицискиот билтен.

Вчера на ТикТок се појави и видео од немилиот настан, на кое се гледа како неколку луѓе се обидуваат со кофи со вода да го изгаснат пожарот, при што од локомотивата излегува густ чад. Видео Тука https://vm.tiktok.com/ZMLT62gbX/?k=1

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here