Скопјанец со пиштол пукал во кучето на соседот, од МВР велат дека му го одзеле пиштолот !

Министерството за внатрешни информира дека вчера во 08.25 часот во Полициската станица Драчево било пријавено дека на ул.„Малешевска“, К.В.(67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост на негов сосед, кое било во неговиот двор.

Според пријавеното, претходно К.В. пријавил дека неговиот сосед ги чува кучињата без надзор, се вели во полицискиот билтен.
Полициски службеници излегле на местото и од К.В. бил одземен пиштолот, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here