Зеленски: На Русите им ја скршивме кичмата.

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека неговата војска нанела сериозна штета на руските вооружени сили и покрај падот на клучниот пристанишен град Мариупол.

Украина го „скрши ‘рбетот” на руската армија, рече Зеленски во телевизиско интервју.

Украина го „скрши ‘рбетот” на руската армија, рече Зеленски во телевизиско интервју.
Нема да може да застане на нозе во следните неколку години, рече тој.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here