13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаСветКапитенот на Велс: Нема извинување за победата над Украина, може ви звучи...

Капитенот на Велс: Нема извинување за победата над Украина, може ви звучи страшно ама и ние сакаме на светско

Капитенот на фудбалската репрезентација на Велс изјави дека нема да се извини за победата над Украина.
Колку и да звучи страшно, не. Затоа што ова е фудбалски натпревар, а ова е натпреварување во кое сакаме да влеземе и ние“, изјави Герет Бејл пред плејофот.

Велс денеска ги победи Украинците и првпат по 1958 година стигна до Светското првенство.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...