Капитенот на Велс: Нема извинување за победата над Украина, може ви звучи страшно ама и ние сакаме на светско

Капитенот на фудбалската репрезентација на Велс изјави дека нема да се извини за победата над Украина.
Колку и да звучи страшно, не. Затоа што ова е фудбалски натпревар, а ова е натпреварување во кое сакаме да влеземе и ние“, изјави Герет Бејл пред плејофот.

Велс денеска ги победи Украинците и првпат по 1958 година стигна до Светското првенство.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here