6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаМакедонијаМесноста „Дабот“ во кочанско Бели заштитен знак за селото која заслужува да...

Месноста „Дабот“ во кочанско Бели заштитен знак за селото која заслужува да биде посетена

Во кочанското село Бели посетители доаѓаат од секаде, дабот се претпоставува дека е стар од 600 до 650 години но мештаните велат дека нема жив светок што може да го потврди тоа.
Но како и секое посетено место така и ова, граѓаните кои го посетуваат го оставаат ѓубрето расфрлано и редно е да научат дека ова е мансатирски даб а не место за журки и забави велат мештаните.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...