7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаДвајца адвокати се пријавиja бесплатно да го бранат Алабаковски!

Двајца адвокати се пријавиja бесплатно да го бранат Алабаковски!

Има надеж за Македонија, Македонија е жива, ова е се само дел од коментарите на граѓаните на социјалните мрежи откако се испостави дека печајот Ламбе Алабаковски е тој кој го запалил културниот дом кој го носи името на фашистото и нацистички колаборатор, Ванчо Михајлов.

Веќе двајца познати скопски адцокати, Јанаки Митровски и Драги Стари Пешевски се пријавија про-боно да го бранат познатиот македонски пејач.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...