10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаЕстрадаПочина таткото на нашата пејачка Калиопи Букле

Почина таткото на нашата пејачка Калиопи Букле

Пејачката Калиопи Букле на својот профил на Фејзбук објави емотивна фотографија во која се простува од својот сакан татко.

Калиопи беше приврзана кон својот татко, таа неодамна сподели и видео на кое покажа како се грижи за здравјето и хигиената на својот родител кој е во поодмината возраст, бричејќи ја неговата подникната брада. Како вистински бербер, професионалец кој со години го прави тоа, таа со секој потег на бричот од себе искалуваше парче сеќавање, зрно емоција, сеќавајќи се на моментите од детството, во годините кога улогите беа малку поинакви.

Но за жал повеќе го нема ја напушти својата сакана ќерка Калиопи и замина таму горе со ангелите, и однесе мал дел од својата Опи со себе, напиша пејачката.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...