11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаЕстрадаОливер Лозаноски меѓу најбараните пејачи во Австралија

Оливер Лозаноски меѓу најбараните пејачи во Австралија

Познатиот пејач прилепчанецот Оливер Лозаноски  допатува во Австралија во Октомври годинава заедно со музичарот маестро Ицо Ѓорѓијовски и  пејачката Гордана Костоска  . Нивниот премиерен настап беше на гала вечерта на прилепското друштво од Сиднеј каде настапија повод денот на македонското востание 11 Октомври .

Македонците беа одушевени од прилепското трио а посебно од солистот Оливер Лозаноски .

Базата на Лозаноски е во познатиот  златен брег или Голд Коаст во ресторантот  Балкан Естаблишмент  но одтука досега има пропатувано и настапувано низ цела Австралија .

Покани се нижат од сите страни и повеќе организации кои сакаат да го слушнат квалитетниот вокал на Оливер а квалитетот секако ќе донесе и покани за идни турнеи низ Австралија.

 

 

Photo Facebook

fbt 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...