12.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаЕстрадаТуше - Мило ми е што ја разиграв музичката сцена во...

Туше – Мило ми е што ја разиграв музичката сцена во Австралија по подолг период

После подолго време отсуство заради корона како се чуствуваш повторно помеѓу Македонците во Австралија  ?

ЧУВСТВОТО МЕЃУ НАШИТЕ МАКЕДОНЦИ Е ТУКА МНОГУ ПОЗИТИВНО КАКО И СЕКОГАШ НО НЕ СУМ ОТСУСТВУВАЛ ДОСЕГА ТОЛКУ ДОЛГО  ВРЕМЕ ПА ЗАТОА ЧУВСТВОТО Е УШТЕ ПО ПОЗИТИВНО.

Од кога дојде се чуствува една позитивна енергија на што се должи тоа ?

-ТАА ПОЗИТИВНА ЕНЕРГИЈА СЕ ДОЛЖИ НА САМИТЕ НАС НА ПЕЈАЧИТЕ НА МУЗИКАТА ,ЈАС СО НЕТРПЕНИЕ ГИ ЧЕКАВ ПРВИТЕ НАСТАПИ ПОСЛЕ ОВАА ПАУЗА ПРЕД НАШИНЦИТЕ ВО АВСТРАЛИЈА ТАКА ДА СЕТО ОВА БЕШЕ ВО ПОЗИТИВНА НАСОКА.

Гледано од страна се чини дека ја разигра музичката сцена кај Македонците во Австралија

БЛАГОДАРАМ НА ОВАЈ КОМПЛИМЕНТ ДЕКА ЈА РАЗИГРАВ МУЗИЧКАТА СЦЕНА И СПОРЕД ТОА ШТО ГО ДОЖИВЕАВ ОВИЕ 50тина ДЕНА И СПОРЕД ТОА ШТО ГО ВИДОВ И ПОЧУСТВУВАВ НАВИСТИНА И ЈАС СЕ ОСЕЌАМ ТАКА ДЕКА ИМАМ ГОЛЕМ УДЕЛ ВО ОВАА РАЗИГРАНОСТ МЕЃУ НАШИТЕ ВО АВСТРАЛИЈА

Се чини дека најмногу обожаватели имаш од понежниот пол, дали е тоа така и зошто

ПА ОБОЖАВАТЕЛИ ИМА ОД СИТЕ КАТЕГОРИИ ОД НАЈМАЛО ДО НАЈСТАРО А И ОД МАШКИОТ И ОД ЖЕНСКИОТ ДЕЛ НА ПУБЛИКА ТАКА ДА БЛАГОДАРЕН СУМ ШТО ГИ ИМАМ ОБОЖУВАТЕЛИТЕ И ИМ БЛАГОДАРАМ НА ПОДРШКАТА НИЗ СИТЕ ОВИЕ ГОДИНИ.

Колку време престојуваше  во Австралија?

ВО АУСТРАЛИА ОВОЈ ПАТ ОСТАНАВ 50 тина ДЕНА НО НАБРЗО ПАК СЕ ГЛЕДАМЕ ВО МАЈ 2022

 

Кои се твоите идни планови , нови песни итн

СЕКАКО ПЛАНОВИТЕ СЕ СВЕДУВААТ НА НОВИ ПЕСНИ ,СПОТОВИ,НАСТАПИ И ТУРНЕИ ТАКА ДА НАСКОРО КЕ ИМА И НОВИ ПЕСНИ И ТУРНЕИ НО НЕ САМО ВО АВСТРАЛИЈА ТУКУ НАСЕКАДЕ НИЗ СВЕТОТ

Многумина од дојаените на македонската музика реагираат на пре песни песни – што мислите за тоа

-ОД МОЈА ЛИЧНО ГЛЕДНА ТОЧКА НЕ СУМ ПРОТИВ ТОА ДА СЕ ПРЕСНИМУВААТ ПЕСНИТЕ ТАКА ДА ОК СУМ СО ТОА ПОШТО И МОИ ПЕСНИ СЕ ПРЕПЕАНИ ОД ПОВЕКЕ ГРУПИ И ПЕЈАЧИ И НЕМАМ НИШТО ПРОТИВ ТОА САМО НЕКА СЕ ПЕЕ И ПРЕРАБОТУВА МАКЕДОНСКА МУЗИКА

 

Каде би преферирале да живеете – Ресен или Сиднеј кои се позитивни а кои негативни страни

ЌЕ ВИ КАЖАМ КРАТКО И ЈАСНО “АКО СО ТАА/ТОЈ ШТО ЖИВЕЕШ ТИ Е УБАВО МОЖЕС ДА ЖИВЕЕШ И НА КРАЈ НА СВЕТОТ ТАКА ДА ЈАС БИ ЖИВЕЕЛ СЕКАДЕ КАДЕ ШТО СО МЕНЕ КЕ  БИДЕ МОЈАТА ФАМИЛИЈА ,ЗНАЧИ АКО МИ БИДЕ ФАМИЛИЈАТА ПОКРАЈ МЕНЕ КЕ ЖИВЕАМ КАДЕ БИЛО А ИСТО НЕ МИ Е ГАЈЛЕ ДАЛИ КЕ ЖИВЕАМ ВО ПАЛАТА ИЛИ ВО ТРОШНА КУЌА САМО МОИТЕ НАЈМИЛИ ДА БИДАТ ПОКРАЈ МЕНЕ.

 

 

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...