9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаЕстрадаОливер Спасовски рамо до рамо со Елена Велеска

Оливер Спасовски рамо до рамо со Елена Велеска

Во општините Чашка и Чили во Измир, Турција изминатиов викенд се одржа музички фестивал каде присуствуваа неколку наши фолк музичари.

На фестивалот специјални гости беа Благоја Грујовски, Елена Велевска, Стефче Стојковски, Адријана Алачки и водителката Ирена Спировска, заедно со дуото Екрем и Ерсан и оркестарот Миксбалрум.

Грујовски на својот фејсбук-профил истакна дека во Измир присуствувале и претставници на владата, на бизнис заедницата, на општините Чашка, Струмица и Маврово-Ростуше.
„Ова треба да биде почеток на трајно поврзување на многуилјадната македонска дијаспора во Турција со татковината. Делегација на општина Чили, престојуваше во Македонија при што во владата имаше работна средба со македонскиот тим за организација на настанот“, напиша Благоја.
Покрај музичарите во Измир, присуствувал и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој воедно се сретнал со нашите музичари.

Елена Велевска на својот фејсбук-профил објави неколку моменти од убавото патување, меѓу кои и заедничка фотографија со Спасовски.
Слободен Печат

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...