10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаЕстрадаУште една трагедија во семејството Мустафов- Денес почина синот на Ферус, Илми...

Уште една трагедија во семејството Мустафов- Денес почина синот на Ферус, Илми Мустафов

Денес естрадата се збогува од наследникот на Ферус Мустафов ,неговиот син Илми ,кој беше член на групата Огнени момчиња. Македонската фолк естрада денес се збогува од Илми.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...

Смрдеа се шири од хотелите во Маврово, фекалните води одат директно во езерото

Државниот инспекторат за животна средина деновиве доби уште една пријава за загадување на околината на Мавровското Езеро. Жители на селото Маврово и сопственици на...

Бојмацалиев: МВР има капацитет да спроведе мирни претседателски и парламентарни избори

МВР има капацитет да спроведе мирни претседателски и парламентарни избори Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, во интервју за Локално.мк на прашање за...

Американците слетаа на Месечината!!!

Сондата „Oдисej Нова-Ц“ на американската компанија „Интуитив машинс“ слета на Месечината, соопшти фирмата со седиште во Хјустон, Тексас, Соединети Држави. Уредот ги испрати и првите...