7.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаМиа Костова: Ова е мојот автомобил кој беше запален пред 5 години,...

Миа Костова: Ова е мојот автомобил кој беше запален пред 5 години, иако лицето беше фатено на камери полицијата со прст не мрдна до ден денес.

После приведувањето на пејачот Ламбе Алабаковски во одбрана се јави и водителката Миа Костова:
Ова е мојата кола, запалена пред зграда 2017 (ако не се лажам) на ист начин како и палењето на бугарскиот клуб во Битола. Увидна имаше и камери и дечко со капуљача кој замислете 5 години подоцна не се пронајде. Или, никој не мрдна со прст ниту некој некогаш после записникот ми се јави да ми даде било каква инфомација или да ме праша било што во врска со случајот.

Да се потсетиме на Тетовската болница за која е осомничен кабел.

За фабриките на чии места ќе се кренат згради и се самопалат од мака или од жешко време, за сега.

Е ама, бугарскиот центар си доби осомничен, па реално, уште чуреше кога Ламбе беше приведен.

Наравоучение: Откако сме Северна, најважно за било каква разрешница е да така им одговара или во друг случај услов за пронаоѓање на виновникот е да си пејач. Немам друго објаснување.

*она мало главче кај ретровизорот е 5 годишниот Андрија кој до ден денес има трауми иако мајка му не беше ни крива ни должна да добие запалена кола ничим изазвано. И секако, никогаш никој да не одговара за делото.

Мислам дека толку гнев направивте помеѓу народот што треба да сме среќни што оние на кои им е преку глава, палат само објекти. Ќе почнеме да се палиме и меѓу себе, прашање на време е кога.

А сега одете кај овие од партија и читајте како е Ламбе психопат.

Напиша Кистова на социјалните мрежи

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...