13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаРама: Отворен Балкан е маж, а невестата е ЕУ, кога ќе сакаат...

Рама: Отворен Балкан е маж, а невестата е ЕУ, кога ќе сакаат свадба да направат ние ќе бидеме подготвени

Отворен Балкан е маж, а невестата е ЕУ.Ние сакаме Eвропа да ја изградиме овде што значи тоа, ние сакаме да изградиме наши ситеми и потоа ти е кога ќе сакаат свадба да направат ние ќе бидеме подготвени, рече во своето денешно обраќање на „Отоврен Балкан“ претседателот на Албанија, Еди Рама додоавајќи дека „Балканот нема да умре, а отворениот уште помалку“.

-Затоа на пријателите од С.Македонија им велам не ја земјате со многу нервоза и стрес ова свадба бидејќи стресот го пренесувата и кај нас. Сега Бугарија е маж и има проблем, таа е пред нас ако сака свадба подготвени сме ако не, спремни пак тука сме, нема никаков проблем така што почитуван Димитар пријатели од С.Македонија сега е времето да завршите со овој стрес, важно е работите да се направат тука, кажа Рама.
Локално.мк

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...