Aпасиев за францускиот предлог: Имаме нов преспански !!!!

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев со краток коментар на социјалните мрежи прашува дали се работи за нов Преспански, мислејќи на францускиот предлог за кревање на ветото кој стигнал во Софија, и чија содржина ја објавија повеќе медиуми.

Тој коментира дека политичарите си играат држава, и наведува дека тука пред се мисли на менувањето на Уставот.
Станува збор за сет од документи во кои француското претседателство со ЕУ се обидело да направи баланс меѓу главните барања (црвените линии) на двете страни.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here