9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаЃеоргиев: Лага е дека македонско-бугарската комисија постигна договор Цар Самоил да биде...

Ѓеоргиев: Лага е дека македонско-бугарската комисија постигна договор Цар Самоил да биде внесен како бугарски цар

Копредседавачот на македонско – бугарската комисијата Драги Ѓеоргиев вели дека е лага и конструкција тоа што во францускиот предлог е прикажано дека е постигнат договор меѓу членовите на комисијата цар Самоил да биде внесен како бугарски цар, туку е договорено дека тој ќе има третман на споделена заедничка историска вредност.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...