Пратениците не изгласаа Интерпелација за Џафери

Вечерва во Собранието на Македонија не беше изгласана Интерпелација за работата на претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Вкупно гласаа 104 пратеника, „За“ гласаа 43, „Против“ гласаа 61, „Воздржани“ нема.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here