Хаос пред Собрание, полицијата погодена со молотов коктел – Пробиена е првата заштитна ограда!

Во низата фрлени молотови коктели кон зградата на Собранието еден заврши и во полицијата која се труди да ги спречи демонстрантите да влезат во Собранието објавува Инфомакс.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here