Апасиев: Вечерва сите со фантомки треба да бидат отстранети од протестот

Пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев повика вечерва на протестот да се отстранат сите кои ќе го кријат своето лице.

– Вечерва, сите со ФАНТОМКИ треба да бидат отстранети од протестите, напиша Апасиев.

Вчера ситуацијата екслаираше откако мала група демонстранти со фантомки и качулки ја проби заштитната ограда пред Собранието и почна да фрла со тврди премети кон објектот. Полицијата по некое време почна да ја разбива толпата, а епилогот е 11 приведени демонстранти и 47 повредени полициски службеници, од кои двајца имаат сериозни повреди.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here