26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаПретставници на великанот во светскиот ракомет РК Веспрем во посета на Охрид

Претставници на великанот во светскиот ракомет РК Веспрем во посета на Охрид

Денес во посета на Охрид и ГРК Охрид беа преставници на великанот во светскиот ракомет РК Веспрем!

-Директорот на РК Веспрем, Золтан Чик, еден од главните спонзори на тимот Силард Шмит и Ервин Сел беа на прием кај градоначалникот Кирил Пецаков и заедно со управата разговараа за понатамошна соработка со ракометниот клуб од Унгарија, информираат од ГРК Охрид.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...