18.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаМакедонија20-годишна девојка на концерт во Охрид фатена со ќеса кокаин

20-годишна девојка на концерт во Охрид фатена со ќеса кокаин

Доцна синоќа, некаде околу 22 часот, во СВР Охрид е приведена е М.Ј.(20) од Охрид.
Кај неа при преглед извршен за време на музичка манифестација во Охрид, полициските службеници пронашле и одзеле ќеса со кокаин.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Африм Гаши избран за претседател на Собранието на Македонија

Со 76 ласа за и 6 против, Африм Гаши е избран за претседател на Собранието на Македонија. Против гласаа само пратениците од Левица.

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...