Две жени се истепале во Аеродром поради недоразбирање во сообраќајот

Вчера во 19.40 часот во Полициската станица Аеродром било пријавено нарушување на јавниот ред и мир.

Пред угостителски објект на подрачјето на Аеродром, по претходна расправија во врска со сообраќајот, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Т.Н.(23) и Н.С.(40), двете од Скопје.

Се работи на расчистување на случајот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here