18.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаМакедонијаТепачка во Охрид, пејач од Охрид се тепал со лице од Велешта

Тепачка во Охрид, пејач од Охрид се тепал со лице од Велешта

Попладнево на „Булевар Туристичка“ во Охрид дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу едно лице од струшкото село Велешта и жител на Охрид кој во јавноста е познат како пејач на забавни и народни мелодии.

Полицијата излегла на лице место, ги привела учесниците во нарушувањето и го процесуирала случајот во понатамошна процедура.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...