30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаФатен е крадец во Ченто, направил три кражби за еден ден

Фатен е крадец во Ченто, направил три кражби за еден ден

На 11.9.2022 во 17:30 часот на подрачјето на населбата Ченто, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба го лишиле од слобода Д.Џ.(24) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела, и тоа две тешки кражби и едно одземање на моторно возило.

Пријавениот сите кривични дела ги извршил на 9.9.2022 на подрачјето на Гази Баба, едното во куќа и двете во деловен субјект.

Украдените предмети се пронајдени и вратени на сопствениците.

Со лицето бил извршен службен разговор, а во присуство на Јавен обвинител извршено било препознавање.

По целосно документирање на случајот ќе следи кривична пријава по брза постапка.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...