6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаМакедонијаДве жени од Кина со нож се заканувале на девојчиња во Охрид...

Две жени од Кина со нож се заканувале на девојчиња во Охрид па потоа нападнале и полициски службеници !!!

На 28.09.2022 година околу 15.30 часот во СВР Охрид лишени од слобода се две странски државјанки К.М.(20) и К.Л.(50).
„Тие, на улицата „Партизанска“ во Охрид се однесувале агресивно и се обиделе физички да ги нападнат полициските службеници кои извршувале службени дејствија. Во консултации со Јавен обвинител, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава“, се вели во соопштението од СВР Охрид.

Но драмата започнала кога истите жени шетаќи се низ градот со остар предмет сакале да нападнат непознати девојчиња…..

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...