19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаУништени возила донирани од македонската армија за Украина

Уништени возила донирани од македонската армија за Украина

Според веста споделена на телеграм каналот „Милитарист“ уништен е голем број на возила кои биле донирани од други земји, а согласно нивните информации 50 од БТР-70 возилата биле донација испратена од Македонија.

Ове возила биле донирано дадени на користење на Херсонската вооружена група.
Видео Тука

Подбитый и уничтоженный под Херсоном БТР-70. По нашей информации, 50 этих машин были получены из Северной Македонии и переданы в Херсонскую группировку

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...