22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаТешко на родителите: Околу 300 ученици се собраа на договорена тепачка вечерва...

Тешко на родителите: Околу 300 ученици се собраа на договорена тепачка вечерва во Скопје

Инцидент во Бисер – 300 ученици се собраа на договорена тепачка, полицијата спречи ескалација, објави порталот А1он.

Огромен број на ученици, се собрале вечерва во трговскиот центар Бисер во Аеродром на „договорена тепачка“.

– Според очевидци кои не контактираа на „договорената тепачка“ се појавиле повеќе од 300 деца, за среќа полицијата брзо реагирала и ги растерала групите, со што спречила поголем инцидент, објави порталот.

Пред трговскиот центар има големо полициско присуство, но и присуство на помали групи ученици.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...