18.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаЛицата кои вчера го претепале Боки 13 биле прилепчани??

Лицата кои вчера го претепале Боки 13 биле прилепчани??

Боки 13 вчера вечерта во дворот на затворот Идризово, бил нападнат од страна на три лица, а веста е официјално потврдена и од МВР.

“Во 20.00 часот во СВР Скопје – Полициската станица Гази Баба, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со поврди бил донесен Б.Ј.(36) од Скопје. Според пријавеното, околу 15.40 часот во кругот на Казнено-поправната установа Затвор Идризово, каде издржувал затворска казна, Б.Ј. бил физички нападнат од три лица. По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“ – информираат од МВР.

Низ прилепската чаршија денеска “на големо” се зборува дека две од трите лица кои го нападнале Боки 13 се прилепски граѓани, кои издржуваат затворска казна во затворот Идризово, меѓутоа ваквата информација сеуште е неофицијална и сеуште не е потврдена од страна на МВР. Дали Боки 13 бил нападнат од страна на прилепски затвореници, или пак сето ова се само “чаршиски муабети”, останува да видиме- Пишува Станица.Мк

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...