20.2 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаМакедонијаОМО Илинден Пирин: Прво Македонците да бидат внесени во бугарскиот устав, па...

ОМО Илинден Пирин: Прво Македонците да бидат внесени во бугарскиот устав, па после Бугарите во македонскиот устав!

Се додека прво Бугарија не ги признае Македонците како малцинство и не ги внесе во бугарскиот устав, ниеден македонски политичар НЕМА ПРАВО да гласа за промена на македонскиот устав и за внес на бугарското малцинство во тој устав.

Секој македонски политичар кој ги става надворешните интереси (на Бугарија и на ЕУ) пред македонските интереси, и кој работи против македонските национални интереси, треба да одговора и да биде изведен пред суд како НАЈГОЛЕМ НАЦИОНАЛЕН ПРЕДАВНИК !

Македонците повеќе не веруваат на лажни приказни за некакви гаранции од ЕУ. ЕУ многу пати досега докажа дека и се битни само бугарските и грчките интереси, и со децении молчи и го одобрува негирањето и газењето на македонскиот идентитет и во Бугарија, и во Грција и во Македонија!

Македонските политичари се избрани од македонскиот народ и на нив најбитни и на прво место мора да им бидат македонските национални интереси, а не интересите на Бугарија, Грција и ЕУ!

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...