19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаЗабаваЉубовта не познава години: Згодната Евгенија заедно со нејзиниот сопруг Д-р Вело...

Љубовта не познава години: Згодната Евгенија заедно со нејзиниот сопруг Д-р Вело Марковски зачекорија по црвениот тепих.

Вечерва во Штип започна 37-то издание на реномираниот фестивал на забавна музика ,,Макфест 2022”. Со многу новитети, песни во енергичен ритам, наместо препознатливите балади, црвен тепих и ветувања за хитови кои ќе ги донесе манифестацијата, уште една измена во фестот е и тоа што ќе има дури пет водители.

Маријана Стојановска, која пред повеќе години дојде на местото на Вера Јанковиќ и Димитар Атанасовски се најавени како главни водители, а презентери ќе бидат Лила Филиповска, Миланка Рашиќ и Јана Бурческа.

И ракометарот Борко Ристовски се појави во улогата на презентер.

Годинава уметнички директор на ,,Макфест” е музичарот Роберт Саздов. За настанот се обезбедени околу 100 илјади евра, од Општина Штип и од спонзори.

Вечерва настапија релативно нови музички имиња, додека пак утре настап ќе имаат Тамара, Ламбе, Лоба, Андреа, Виктор и други.

Покрај многубројните изведувачи, на црвениот тепих зачекорија и многу познати и звучни имиња од Македонија, а еден од нив беше и добро познатиот доктор и критичар Д-р Вело Марковски.

Маркоски на фестивалот се појави со неговата згодна сопруга Евгенија Маркоска која на јавноста и е позната по учеството на многу видео спотови.

Евгенија е поранешна манекена, но поради улогата МАЈКА за жал ја остави таа професија позади себе и му се посвети на семејството и на нејзиниот сакан Д-р Вело Марковски.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...