11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаГори ресторант во Битола - Информации за двајца загинати

Гори ресторант во Битола – Информации за двајца загинати

Регионалниот центар за управување со кризи Битола информира дека противпожарните служби гасат пожар кај ресторанот „Кисела Вода”.

До овој момент има пријавено дека две човечки жртви. Интервенцијата е во тек, противпожарните екипи се на терен.

-ТППЕ Битола интервенира кај ресторантот „Кисела Вода”. Од 16:27 часот се интервенира со едно против пожарно возило и со пет пожарникари. До овој момент има пријавено две човечки жртви. Интервенцијата е во тек противпожарните екипите се на терен, информираат од РЦУК Битола.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Изјава на Советот за верски прашања на Нов Јужен Велс и на верски водачи

Изјава за медиуми Вторник, 16 април 2024 Местата за богослужба се места за мир и молитва. Луѓето кои се собираат таму не треба никогаш да се...

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...