14.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаЗабаваМакедонките кои доминираат на Инстаграм се убави и жешки, а Сара Трајковска...

Македонките кои доминираат на Инстаграм се убави и жешки, а Сара Трајковска е една од нив.

Македонките се најубави. Можете само да се заљубите во таа природна убавина. Тие се лојални и традиционални. Највисоките цени се вистински вредности-Вака пишуваат колегите од Србија за девојките од Македонија.

Една од нив е Сара Трајковска, дипломиран инженер по компјутерско инженерство и технологија, која не само што не забавува со нејзините интересни и смешни видеа од Тик Ток, туку и не плени со својата убавина на Инстаграм.

Младата Кумановка Сара Трајковска, уште како мала ја обожавала гумата и сакала да се занимава со глумење. За нејзе ТикТок е единстевната апликација преку која може да го искаже својот талент, и се разбира да донесе позитивна свежина од политиките и црните вести со кои сме опкружени секојдевно на овие социјални мрежи…
ВИДЕОТО МОЖЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ ТУКА

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...